توسط در ۲۳ام فروردین, ۱۴۰۰ منتشر شد.دسته بندی: آموزش سانترال NS500, مقالات آموزشیبدون دیدگاه
panasonic-NS500

معرفی و شناخت باتری سانترال

ما در این مقاله قصد داریم نحوه نصب باتری سانترال NS500 پاناسونیک را آموزش دهیم. ایم مطلب از مجموعه مقالات آموزشی ارتباط لند میباشد; امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد. باتری های سانترال امروزه یکی از کاربری ترین امکانات سانترال میباشد. سانترال پاناسونیک KX-NS500 با دارا بودن پورت باتری میتواند در مواقع اضطراری بسیار کاربردی باشد.

باتری های سانترال NS500 شامل سه عدد هستند. این باتری توسط کابل باتری مخصوص با یکدیگر سری میشوند و برق سانترال را پشتیبانی میکنند.

در اکثر اوقات اتفاق افتاده است که برق مجموعه ای قطع شود; در صورتی که سانترال به باتری بک آپ مجهز نباشد; در این مواقع چاره ای جز صبر کردن تا وصل شدن برق نیست. ولی در صورتی که سانترال به باتری مجهز باشد به راحتی استفاده از دستگاه تا چندین ساعت میسر میباشد. همین امر باعث میشود در صورت نبود برق لطمه ای به کسب و کار مجموعه ها وارد نشود.

باتری های سانترال توسط خود سانترال شارژ و تغذیه میشوند. سانترال NS500 قابلیت این را دارد که در صورت خالی شدن باتری آنها را شارژ کند.

البته باید به این نکته اشاره کنیم که در صورت که باتری ها دائم به سانترال متصل باشد; باعث خراب شدن باتری میشود.

این باتری ها باید نهایت هفته ای یکبار استفاده شود; به این صورت که برق سانترال را باید جدا کنید; که باتری ها شارژشان استفاده گردد که همین امر باعث بالا رفتن طول عمر باتری شود.

اگر باتری های سانترال دائم به سانترال متصل باشد به مروز زمان باعث کم شدن طول عمر باتری میگردد.

در ادامه ما نحوه نصب باتری سانترال KX-NS500 را بصورت کامل آموزش میدهیم.

آموزش نصب باتری سانترال NS500

قبل از نصب باتری سانترال دقیقا طبق توضیحات داده شده عمل کنید. نصب باتری سانترال NS500 نیازمند تجربه بوده و با نصب نادرست باتری باعث وارد شدن صدمه به دستگاه میشود.

در مرحله اول سه عدد باتری 12 ولت 18 آمپر را آماده کنید و از داخل جعبه خارج کنید. این سه عدد باتری را در با احتیاط در کنار یکدیگر در یک سمت قرار دهید. به صورتی که خارهای اتصال سیم باتری همگی با سمت بالا باشد. باتری ها را در جای مناسبی نزدیک سانترال قرار داده که ضربه ای به باتری ها وارد نشود.

بعد از مراحل بالا کابل باتری را از آماده و از بسته خارج کنید. این کابل شامل یک کابل اصلی با کاور فیوز بوده و دو سیم کوچک داخل بسته بندی میباشد. ابتدا توسط کابل های کوچک باید این سه باتری را با یکدیگر سری کنید; باتری های را باید به صورت 1.2.3 در نظر بگیرید. به صورتی که از قطب منفی یک باتری به قطب مثبت باتری دیگر با سیم کوچک متصل شود. در این مرحله باید قطب منفی (مشکی) باتری 1 را توسط کابل کوچک به قطب مثبت(قرمز) باتری 2 متصل کنید; و مجدد قطب منفی(مشکی) باتری 2 را توسط کابل کوچک به قطب مثبت(قرمز) باتری 3 متصل کنید.

نحوه نصب باتری سانترال NS500

در انتها باید قطب مثبت (قرمز) باتری 1 و قطب منفی (مشکی) باتری 2 خالی باشد که کابل اصلی متصل شود. پس از سری کردن باتری های به یکدیگر باید کابل باتری را متصل کنید. جهت انجام این کار باید سیم قرمز را به قطب مثبت باتری 1 و سیم مشکی را به قطب منفی باتری 3 وصل نمایید.

قبل از نصب سوکت باتری به دستگاه مراحل بالا را طبق عکس و آموزش با دقت چک کنید.

پس از پایان مراحل بالا سوکت کابل باتری را در سانترال NS500 متصل کرده; و کابل برق سانترال را بکشید و تست کنید. در این بخش اگر مراحل بالا را بدرستی انجام داده باشید سانترال بدون کابل برق در حالت روشن آماده بکار خواهد بود.

برای دیگران نیز به اشتراک بگذارید.

درباره نویسنده: مدیر سایت

بیش از یک دهه فعالیت در زمینه های سانترال پاناسونیک و دوربین مداربسته علاقمند به مباحث شبکه و امنیت

ارسال دیدگاه