تلفن سانترال چیست ؟

تلفن سانترال چیست

تلفن سانترال چیست و چه کاربردی دارد

اگر به تازگی درباره راه حل های تلفنی برای کسب و کار خود تحقیق کرده اید ممکن است با کلمه تلفن سانترال مواجه شده باشید. در دنیای تکنولوژی تلفن ها نقش موثری در ارتباطات دارند. تلفن ها میتوانند از نوع های مختلفی مثل رومیزی و بی سیم باشند، که هر نوع آنها مزایایی به همراه دارد.

تلفن سانترال چیست و چگونه کار میکند؟ این تلفن ها اکثرا در مکان های اداری و تجاری مورد استفاده قرار میگیرد. در تلفن سانترال امکاناتی نظیر تماس های داخلی در یک مجموعه امکانپذیر است. این تماس ها براحتی و توسط تلفن سانترال مدیریت میشوند. تلفن سانترال با هماهنگ شدن توسط دستگاه سانترال تماس ها را برقرار میسازد.

مزایای استفاده از تلفن سانترال

تلفن سانترال به شما کمک میکند تمامی خطوط مجموعه خود را مدیریت کنید. فرض کنید تعداد 10 خط در یک شرکت وجود دارد این خطوط اگر بصورت تکی در بخش های مختلف نصب شوند باعث بالا رفتن هزینه ها و پایین آمدن سرعت کار میشوند. در صورتی که اگر تمامی این خطوط به مرکز تلفن متصل شود امکان استفاده تمامی خطوط توسط یک تلفن امکان پذیر میباشد. در تلفن سانترال شما امکان این را دارید که تماس های داخلی رایگان داشته باشید.

تماس های داخلی تنها با شماره گیری داخلی مورد نظر انجام میشود. این تلفن ها معمولا دارای کلید های دسترسی سریع به مخاطب هستند که با فشردن آنها ارتباط برقرار میگردد. با سیستم انتقال تماس به داخلی دیگر میتواند با بهترین شکل راندمان کاری مجموعه ها را بالا ببرد.

حتما بخوانید:  ست کردن گوشی بی سیم پاناسونیک

معرفی انواع تلفن سانترال

سیستم های تلفن سانترال دارای سه دسته هستند که هر مدل با توجه به سیستم آن قابلیت های مختلفی را به مشتریان ارائه میدهند.

تلفن های تحت شبکه IP یکی از مدل هایی هستند که در بازار وجود دارد. در این نوع تلفن ارتباط های تحت شبکه ویپ انجام میشود و در بازار محبوبیت خود را دارند. تلفن های تحت شبکه قابلیت این را دارند که توسط اینترنت مکالمه هایی ارائه دهند که در تمامی نقطه های دنیا قابل دسترس باشند. یکی دیگر از امکانات منحصر بفرد تلفن های تحت شبکه تماس های تصویری میباشد. تماس های تصویری در تکنولوژی های امروزی سهم بزرگی در ارتباطات اینترنتی دارند.

از دیگر مدل های تلفن سانترال نوع دیجیتال میباشد. سیستم تلفن سانترال دیجیتال در برند پاناسونیک مدل های متنوعی دارند. این مدل ها نسبت به کلید های دسترسی سریع و نصب کنسول میتواند انتخابی ایده آل باشد. تلفن های سری دیجیتال امکاناتی نظیر هولد مکالمه و سیستم کنفرانس را در اختیار کاربران قرار میدهد.

در دسته بعدی تلفن سانترال هایبرید قرار دارد که توسط شرکت پاناسونیک ارائه شده است. از مدل های تلفن هایبرید را میتوان به تلفن 7730 اشاره کرد که دارای کاربردهای بسیاری میباشد.

تلفن های هایبرید امکاناتی مثل تلفن های دیجیتال را دارند. به طور کلی امکاناتی جهت سهولت در مکالمه و کنترل خطوط در سری هایبرید طراحی شده است که یکی از آنها سیستم پیجینگ در تلفن میباشد و در این نوع تلفن از دو زوج سیم برای نصب تلفن استفاده میشود.

ما در این مطلب قصد داشتیم شما را با تلفن سانترال آشنا سازیم امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار گیرد همچنین با ثبت نظرات خود و دنبال کردن صفحه اینستاگرام ارتباط لند ما را همراهی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *