توسط در ۸ام فروردین, ۱۴۰۰ منتشر شد.دسته بندی: آموزش سانترال 824, مقالات آموزشیبدون دیدگاه
tes82483

کارت سانترال 3 به 8 پاناسونیک جز کارت های ارتقا سانترال پاناسونیک KX-TES824 میباشد. آموزش نصب کارت 3 به 8 پاناسونیک بصورت کامل در این مقاله توضیح داده میشود. این کارت با مدل TE82483 جهت افزایش خطوط سانترال 824 تولید شده است.

ما در این مطلب قصد داریم نحوه نصب کارت سانترال 3 به 8 پاناسونیک را آموزش دهیم. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار گیرد.

شناخت کارت سانترال 3 به 8 پاناسونیک

اگر در مجموعه خود از سانترال TES824 استفاده میکنید; احتمال دارد که روزی نیاز به توسعه سانترال خود را داشته باشید. سانترال TES824 به صورت پیش فرض دارای 3 خط شهری و 8 داخلی میباشد.

این دستگاه با استفاده از کارت گسترش TE82483 امکان نصب 3 خط شهری و 8 خط داخلی را میدهد. با نصب این کارت خطوط سانترال به 6 خط شهری و 16 داخلی ارتقا پیدا میکند. حداکثر ظرفیت سانترال 824 برای ارتقا 8 خط شهری و 24 داخلی میباشد; که البته کارت سوم دستگاه سانترال فقط از داخلی های آنالوگ پشتیبانی میکند.

در کارت اولیه دستگاه داخلی های این مدل امکان نصب دو نوع تلفن را دارند. تلفن هایی که میتوانید با این کارت نصب کنید از نوع هایبرید و آنالوگ هستند.

آموزش نصب کارت سانترال ۳ به ۸ پاناسونیک

قبل از هر کاری دستگاه سانترال خود را خاموش کرده و از برق بکشید. ابتدا درب بالای سانترال خود را با گذاشتن انگشت روی قسمت های مشخص شده باز کنید. با فشار دادن قسمت های مشخص شده درب سانترال را به سمت بالا هدایت کنید. این کار را با احتیاط انجام داده در صورت عدم رعایت خارهای درب سانترال شکسته میشود.

بعد از باز کردن درب نوبت به باز کردن پیچ های چپ و راست قاب اصلی میباشد. پیچ های باز شده را در گوشه ای قرار داده و قاب دستگاه را از دو سمت جای پیچ ها به سمت خودتون بکشید.

کارت سانترال 3 به 8 پاناسونیک مدل TE82483 دارای دو عدد کانکتور هستند. وظیفه این دو کانکتور اتصال سانترال به کارت ارتقا میباشد.

کارت سانترال پاناسونیک TE82483

جهت نصب کارت طبق عکس بالا کانکتورها را به آرامی در جای خود قرار دهید. بعد از انجام اینکار نوبت به نصب کارت روی کانکتورها میباشد. در این مرحله با دقت کارت را روی خارهای کانتکتور قرار داده و به سمت پایین فشار دهید. دقت کنید اینکار را باید به درستی انجام دهید و در صورت عدم رعایت خار های کانکتور خراب میشوند; و احتمال دارد آسیب های جدی به دستگاه سانترال وارد کند. بعد از نصب کارت قاب سانترال را ببندید و دستگاه را روشن کنید. کار تمام است در این مرحله میتوانید از کارت سانترال خود استفاده کنید.

نحوه نصب تلفن هایبرید و آنالوگ روی کارت

جهت نصب تلفن روی کارت سانترال 3 به 8 باید از قبل بدانید قصد نصب چه نوع تلفنی را دارید. همان طور که قبل تر گفتیم کارت ارتقا TE82483 دو نوع تلفن را پشتیبانی میکند. برای نصب تلفن های هایبرید نظیر تلفن سانترال پاناسونیک KX-T7730 نیاز به سیم دو زوج دارید; که یک زوج سیم بوق تلفن و زوج دیگر دیتا تلفن میباشد. اگر از سیم های 4 رشته استفاده میکنید یکی از سر سوکت های سیم را به پشت تلفن بزنید; سمت دیگر را هم به سانترال خود متصل کنید. با این روش میتوانید تلفن هایبرید خود را به سانترال متصل کرده و تلفن خود را نصب کنید.

برای نصب تلفن آنالوگ اقداماتی مثل تلفن هایبرید میتوانید انجام دهید; تنها فرق سیم بندی تلفن آنالوگ تک زوج بودن آن است.

برای دیگران نیز به اشتراک بگذارید.

درباره نویسنده: مدیر سایت

بیش از یک دهه فعالیت در زمینه های سانترال پاناسونیک و دوربین مداربسته علاقمند به مباحث شبکه و امنیت

ارسال دیدگاه