آموزش نصب کارت ۳ به ۸ پاناسونیک

نصب کارت 3 به 8 پاناسونیک

آموزش نصب کارت 3 به 8 پاناسونیک زمانی لازم میشود که کاربران قصد ارتقا سانترال خود را دارند. همانطور که میدانید سانترال های کم ظرفیت بصورت پیشفرض تعداد خطوط مشخصی دارند و در بیشتر مواقع کاربران قصد دارند توسط کارت سانترال تعداد خطوط خود را افزایش دهند. سانترال پاناسونیک 824 یکی از این دستگاه هایی است که توسط کارت ارتقا میتوان خطوط آن را ارتقا داد.

در ادامه شما با مطالعه این مقاله میتوانید آموزش نصب کارت 3 به 8 پاناسونیک را بصورت مرحله به مرحله انجام دهید.

شناخت کارت سانترال 3 به 8 پاناسونیک

اگر در مجموعه خود از سانترال TES824 استفاده میکنید احتمال دارد روزی نیاز به گسترش سانترال و نصب کارت 3 به 8 پاناسونیک را داشته باشید. دستگاه سانترال 824 بصورت پیشفرض دارای 3 خط شهری و 8 خط داخلی میباشد. البته یکی از مزیت های این سانترال که شرکت پاناسونیک برای آن در نظر گرفته است قابلیت ارتقا خطوط است.

این دستگاه با استفاده از کارت TE82483 امکان نصب 3 خط شهری و 8 خط داخلی را به شما میدهد. کاربران با ن نصب کارت 3 به 8 پاناسونیک میتوانند خطوط سانترال را به 6 خط شهری و 16 داخلی ارتقا دهند. البته در نظر داشته باشید حداکثر ظرفیت سانترال 824 برای ارتقا 8 خط شهری و 24 داخلی میباشد که کارت سوم دستگاه سانترال فقط از داخلی های آنالوگ پشتیبانی میکند.

بطور کل میتوان گفت در کارت اول و دوم دستگاه استفاده از داخلی های هایبرید و آنالوگ بطور همزمان در دسترس هستند. در کارت سوم دستگاه همانطور که در قبل به آن اشاره کردیم فقط داخلی های آنالوگ قابل استفاده میباشد.

حتما بخوانید:  نصب باتری سانترال TES824

ما در ادامه مطلب قصد داریم نحوه نصب کارت سانترال 3 به 8 پاناسونیک را آموزش دهیم.

آموزش نصب کارت سانترال ۳ به ۸ پاناسونیک

قبل از هر کاری برای نصب کارت 3 به 8 پاناسونیک دستگاه سانترال خود را خاموش کرده و از برق بکشید. ابتدا درب بالای سانترال خود را با قرار دادن انگشت روی قسمت های مشخص شده باز کنید. با فشار دادن قسمت های مشخص شده درب سانترال را به سمت بالا هدایت کنید. این کار را با احتیاط انجام دهید در صورت عدم رعایت خارهای درب سانترال شکسته میشود.

بعد از باز کردن درب بالای سانترال نوبت به باز کردن پیچ های چپ و راست قاب اصلی میباشد. پس از باز کردن پیچ ها قاب دستگاه را از دو سمت جای پیچ ها به سمت خودتون بکشید. با انجام اینکار قاب سانترال باز میشود و میتوانید مدار سانترال را در این قسمت مشاهده کنید.

در این بخش اگر به بالای قابی که توسط پیچ ها باز کردید توجه کنید دو فضای پلاستیکی کارت که داری شیار هستند قرار دارد. برای اینکه بتوانید نصب کارت 3 به 8 پاناسونیک را انجام دهید باید ابتدا شیار دوم پلاستیکی را توسط سیم چین برش دهید و خارج کنید.

کارت سانترال 3 به 8 پاناسونیک مدل TE82483 دارای دو عدد کانکتور هستند. وظیفه این دو کانکتور اتصال سانترال به کارت ارتقا میباشد.

نصب کارت 3 به 8 پاناسونیک

جهت نصب کارت 3 به 8 پاناسونیک طبق عکس بالا کانکتورها را به آرامی در جای خود قرار دهید. بعد از انجام اینکار نوبت به نصب کارت روی کانکتورها میباشد. در این مرحله با دقت کارت را روی خارهای کانتکتور قرار داده و به سمت پایین فشار دهید.

حتما بخوانید:  بستن صفر و دو صفر سانترال 824

دقت کنید اینکار را باید به درستی انجام دهید و در صورت عدم رعایت خار های کانکتور خراب میشوند; و احتمال دارد آسیب های جدی به دستگاه سانترال وارد کند. بعد از نصب کارت قاب سانترال را ببندید و دستگاه را روشن کنید. کار تمام است در این مرحله میتوانید از کارت سانترال خود استفاده کنید.

نحوه نصب تلفن هایبرید و آنالوگ روی کارت

جهت نصب تلفن روی کارت سانترال 3 به 8 باید از قبل بدانید قصد نصب چه نوع تلفنی را دارید. همان طور که قبل تر گفتیم کارت ارتقا TE82483 دو نوع تلفن را پشتیبانی میکند. برای نصب تلفن های هایبرید نظیر تلفن سانترال پاناسونیک KX-T7730 نیاز به سیم دو زوج دارید; که یک زوج سیم بوق تلفن و زوج دیگر دیتا تلفن میباشد.

فراموش نکنید تلفن های هایبرید توسط سیم های چهار رشته قابل استفاده است. اگر از سیم های 4 رشته استفاده میکنید یکی از سر سوکت های سیم را به پشت تلفن بزنید; سمت دیگر را هم به سانترال خود متصل کنید. با این روش میتوانید تلفن هایبرید خود را به سانترال متصل کرده و تلفن خود را نصب کنید.

نصب تلفن آنالوگ تفاوتی با سری هایبرید ندارد و تلفن های آنالوگ توسط یک زوج سیم کار میکنند. برای اینکه بتوانید تلفن آنالوگ خود را به کارت های سانترال متصل کنید کافیه سیم تلفن را به داخلی مورد نظرتان متصل نمایید.

نتیجه گیری

سانترال پاناسونیک TES824 از مدل های پر طرفدار شرکت پاناسونیک میباشد که قابلیت های بی نظیری را در اختیار کاربران خود قرار میدهد. ما در این مطلب سعی کردیم نحوه نصب کارت 3 به 8 سانترال پاناسونیک را در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی که جهت راه اندازی دستگاه و نصب کارت 3 به 8 پاناسونیک نیاز به راهنمایی داشتید کارشناسان شرکت ارتباط لند آماده هستند تا اطلاعات لازم را به شما ارائه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *