ذخیره کردن شماره در تلفن سانترال

ذخیره شماره در تلفن سانترال

ذخیره شماره در تلفن سانترال

در صورتی که از سانترال استفاده میکنید به احتمال زیاد قصد ذخیره شماره در تلفن سانترال را دارید. امروزه اکثر سانترال های پاناسونیک امکان ذخیره کردن شماره در تلفن سانترال را در اختیار کاربران قرار داده اند تا دسترسی به مخاطبین به سرعت انجام شود.

تنظیماتی که در این آموزش در اختیار شما قرار میدهیم شامل تلفن های سانترال پاناسونیک که از جمله دارای سیستم هایبرید و دیجیتال و تحت شبکه هستند کاربرد دارد.

ما در این مطلب نحوه ذخیره کردن شماره در تلفن سانترال را آموزش میدهیم. این مقاله از مجموعه مقالات آموزشی ارتباط لند میباشد امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد.

ذخیره کردن شماره در تلفن سانترال از قابلیت های سانترال میباشد و این قابلیت در ارتباطات داخلی و خارجی بسیار کاربردی میباشد. تلفن های سانترال اکثرا به کلید های دسترسی سریع مجهز هستند وظیفه این کلید ها ذخیره شماره های مخاطبین در تلفن سانترال میباشد.

تلفن های سانترال هایبرید و دیجیتال پاناسونیک کلید هایی به تعداد 12 و 24 عددی دارند که هر کدام از این کلید ها امکان ذخیره شماره تلفن را دارند.

ذخیره کردن شماره در تلفن سانترال

کاربرد ذخیره کردن شماره در سانترال

اگر دارای تعداد زیادی از مخاطبین در تلفن سانترال هستید نیاز به سیستمی دارید که این شماره ها را در سریع ترین حالت برای شما شماره گیری کند. تلفن سانترال با قرار دادن قابلیت کلید دسترسی سریع به راحتی میتواند هر شماره که بخواهید را برای شما شماره گیری کند.

کلیدهای دسترسی سریع در تلفن 7730 و سایر مدل ها جز کاربردی ترین قابلیت برای ذخیره کردن شماره در تلفن سانترال میباشد که با استفاده از این کلیدها برقراری ارتباط را بسیار لذت بخش میکند.

تمامی این شماره ها بصورت برنامه ریزی شده در حافظه دستگاه سانترال ذخیره میشود و هر زمانی که به آنها نیاز داشته باشید در دسترس هستند.

حتما بخوانید:  آموزش ضبط مکالمات سانترال

در مدل سانترال پاناسونیک KX-TES824 به تعداد 100 مخاطب را میتوانید در حافظه دستگاه ذخیره کنند. ذخیره کردن شماره در سانترال میتواند کاربردهای فراوانی داشته باشد. یکی از این کاربردها سرعت دادن به ارتباط های تلفنی در کسب و کارها میباشد. همچنین کاربران با ذخیره کردن شماره در تلفن سانترال با فشردن یک کلید به سرعت میتوانند با شماره ای که ذخیره شده است تماس بگیرند.

تلفن های سانترال قابلیت این را دارند که بتوانید انواع شماره های شهری و موبایل و داخلی را در آنها ذخیره نمایید. همچنین با ذخیره کردن شماره ها میتوانید برای آن شماره اسمی تعیین کنید که در صورت تماس اسم مخاطب در تلفن نمایش داده میشود.

آموزش ذخیره کردن شماره در تلفن سانترال

برای ذخیره کردن شماره در تلفن سانترال دو روش وجود دارد که ما راه ساده تر را ابتدا آموزش میدهیم.

روش اول ذخیره شماره تلفن

در ابتدا به این نکته اشاره کنیم که ذخیره کردن شماره در تلفن سانترال سری دیجیتال و هایبرید سانترال تفاوتی ندارد و میتوانید با آموزش زیر شماره ها را در تلفن سانترال ذخیره کنید.

این تنظیمات مخصوص کلیدهای دسترسی سریع و ذخیره کردن شماره موبایل و خطوط شهری و خارج کشور میباشند.

جهت ذخیره کردن شماره در تلفن سانترال ابتدا کلید PROGRAM را در تلفن فشار دهید.

در مرحله بعد باید یکی از 12 کلید سمت راست تلفن را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب کلید مورد نظر عدد 2 را فشار دهید و سپس عدد 9 را برای آزاد شدن خطوط بزنید و شماره تلفن موبایل یا تلفن شهری خود را در تلفن وارد کنید.

پس از وارد کردن شماره تلفن با زدن کلید STORE تنظیمات را ذخیره کنید. سعی کنید جهت ذخیره کردن شماره در کلیدها از بالا به پایین شروع کنید زیرا در کلید های پایین تلفن خطوط شهری برای تماس تعریف شده اند.

اگر دارای سایر تلفن های سانترال پاناسونیک میباشید تنظیمات ذخیره کردن شماره دقیقا مشابه موارد فوق میباشد و شما با انجام تنظیمات گفته شده میتوانید شماره خود را ذخیره نمایید.

حتما بخوانید:  ایزابل چیست و چه مزایایی دارد؟

ذخیره شماره داخلی در تلفن سانترال

جهت ذخیره کردن شماره در تلفن سانترال (شماره داخلی) ابتدا کلید PROGRAM را انتخاب کنید سپس یکی از 12 کلید سمت راست را فشار دهید. سپس کلید 1 را فشار دهید و شماره داخلی مورد نظرتان را وارد کنید. برای ذخیره کردن تنظیمات از کلید STORE استفاده کنید.

برای ذخیره کردن (خطوط شهری سانترال) ابتدا کلید PROGRAM را فشار دهید و کلید مورد نظر را از سمت راست انتخاب کنید. بعد از انتخاب کلید مورد نظر کلید 0 را انتخاب کرده و خط سانترال که قصد ذخیره کردن آن را دارید انتخاب کنید. جهت ذخیره کردن تنظیمات کلید STORE را فشار دهید.

با انجام تنظیمات گفته شده شما میتوانید با فشردن کلید مورد نظر با شماره هایی که ذخیره کرده اید تماس بگیرید.

روش دوم ذخیره شماره تلفن

ابتدا داخلی 101 سانترال خود را متصل کرده و دستورات را اجرا نمایید. جهت ذخیره کردن شماره در تلفن سانترال پاناسونیک ابتدا کلید پروگرام را بزنید و (*#) را وارد کنید.

در مرحله بعد رمز ورود به برنامه سانترال را وارد کنید. این رمز بصورت پیشفرض 1234 میباشد. پس از وارد شدن به بخش برنامه ریزی کد 001 را بزنید تا پیغام speed Dialing در نمایشگر تلفن ظاهر شود.

ذخیره کردن شماره در تلفن سانترال

سپس کلید SP-PHONE را فشار دهید تا وارد برنامه شوید. همان طور که در قبل اشاره کردیم سانترال KX-TES824 امکان ذخیره 100 مخاطب را دارد. در این قسمت از برنامه خانه های خالی برای ذخیره کردن شماره ها از 00 شروع و 99 خاتمه میبابد.

برای ذخیره کردن شماره کد 00 الی 99 را بصورت دلخواه وارد میکنیم. در مرحله بعدی شماره کد 9 را انتخاب کرده و شماره تلفن خود را وارد کنید.

پس از انجام مراحل بالا کلید STORE را جهت ذخیره کردن بزنید.

تعریف نام برای شماره های ذخیره شده

جهت تعریف کردن نام برای شماره ها ابتدا کلید پروگرام (*#) را بزنید. سپس رمز ورود به برنامه سانترال را که بصورت پیشفرض 1234 میباشد را وارد کنید.

بعد از وارد شدن به حالت برنامه ریزی کد 011 را بزنید و توسط کلید SP-PHONE وارد این بخش شوید.

حتما بخوانید:  سانترال چیست و چه قابلیت هایی دارد ؟

 011 ➡️ PROGRAM ➡️ *# ➡️ 1234 

برای تعریف کردن نام شماره ها باید کد مورد نظری که در قسمت قبل شماره را در آن ذخیره کردید را وارد کرده و نام شماره تلفن را وارد کنید.

پس از انجام مراحل بالا برای ذخیره کردن تنظیمات از کلید STORE استفاده کنید.

نحوه‌ی دسترسی به شماره های ذخیره شده

در این مرحله برای اینکه بتوانیم به شماره های ذخیره شده دسترسی پیدا کنیم باید ابتدا گوشی تلفن را برداریم.

پس از برداشتن گوشی تلفن کلید AUTO DIAL را در تلفن زده و کلید ستاره را انتخاب کنید. حال باید شماره کد حافظه که از قبل ذخیره کردید را وارد کنید.برای مثال کد 001 را وارد میکنید و به براحتی میتوانید با شماره ای که از قبل ذخیره کردید تماس بگیرید.

روش دیگری برای دسترسی به مخاطبین هم وجود دارد که شما بجای وارد کردن کلید AUTO DIAL دوبار کلید(**) را زده و کد حافظه تلفن را وارد میکنید.

با انجام موارد بالا میتوانید به تمامی مخاطبین خیلی سریع دسترسی داشته باشید و با آنها تماس بگیرید.

پاک کردن شماره های ذخیره شده در تلفن سانترال

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که شماره ای را در تلفن سانترال خود ذخیره کرده باشید و بخواید آن را از کلیدهای تلفن پاک کنید. در اصل شما با انجام اینکار هر شماره ای از جمله شماره داخلی، خط شهری، یا موبایل را میتوانید از حافظه تلفن حذف کنید.

برای پاک کردن کلید های تعریف شده ابتدا کلید PROGRAM را بزنید سپس یکی از کلیدی که قصد پاک کردن آن را دارید را انتخاب کنید. بعد از انتخاب کلید مورد نظر کلید 2 را زده و STORE را انتخاب کنید. به همین ترتیب میتوانید این مراحل را برای هر کلیدی که قصد پاک کردن آن را دارید اجرا کنید.

نتیجه گیری

همانطور که مشاهده کردید نحوه ذخیره کردن شماره در تلفن سانترال پاناسونیک به راحتی قابل انجام میباشد و شما طبق مراحل بالا میتوانید شماره تلفن و همچنین شماره داخلی خود را در سانترال ذخیره نمایید. ما در این مقاله سعی بر این داشتیم شما را با شماره گیری سریع و آموزش ذخیره کردن شماره در تلفن سانترال آشنا سازیم چنانچه در این زمینه نیاز به مشاوره دارید کارشناسان شرکت ارتباط لند میتوانند شما را راهنمایی کنند همچنین شما میتوانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *