فعال سازی کالر آیدی سانترال ۸۲۴ پاناسونیک

id-tes824

یکی از مواردی که اکثر کسب و کارها و مجموعه های کوچک و بزرگ در سیستم سانترال پاناسونیک خود نیاز دارند کالر آیدی میباشد. در سانترال های TES824 پاناسونیک فعال سازی کالر آیدی یکی موارد ضروری میباشد. ما در این مطلب نحوه فعال سازی و نصب کالر آیدی سانترال 824 پاناسونیک را آموزش میدهیم. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار گیرد.

کارت کالر آیدی

جهت فعال کردن کالر آیدی سانترال 824 پاناسونیک نیاز به کارت KX-82494 میباشد که با متصل نمودن این کارت به دستگاه سانترال 824 تعداد 3 خط شهری را پشتیبانی میکند.

در حقیقت سانترال هایی که بیشتر از 3 خط شهری دارند سانترال نیاز به کارت آیدی بیشتری دارند. بطور مثال اگر سانترال دارای 8 خط شهری بوده باید 3 کارت آیدی به دستگاه اضافه شود.

این کارت قابلیت نمایش شماره تلفن روی اکثر تلفن های هایبرید و آنالوگ را دارد. با فعال سازی کالر آیدی سانترال 824 شماره تلفن ها روی انواع تلفن سانترال نمایش داده میشود.

آموزش فعال سازی کالر آیدی سانترال ۸۲۴

فعال سازی کالر آیدی سانترال 824 در دو مرحله جدا انجام میشود. اگر دستگاه سانترال شما دارای بین یک تا سه کارت کارت آیدی بوده باید این کارت ها در سانترال فعال نمایید. در مرحله اول باید توسط جک 101 سانترال به برنامه کالر آیدی متصل شوید.

سانترال 824 جهت فعال کردن کالر آیدی نیاز به برنامه ریزی توسط تلفن پاناسونیک KX-T7730 را دارد. برای این کارت سیم تلفن پاناسونیک 7730 را به جک 101 دستگاه متصل کنید. بعد از متصل کردن تلفن به سانترال باید کدهای آیدی کالر فعال شود که در ادامه نحوه برنامه ریزی و کدهای مربوط به کالر آیدی سانترال 824 را آموزش میدهیم.

حتما بخوانید:  ریست سانترال 824 پاناسونیک

کالر آیدی tes824

کد ۹۰۰ برای فعال سازی کالر آیدی

جهت فعال کردن کالر آیدی تلفن سانترال پاناسونیک KX-T7730 را که قبل تر به آن اشاره کردیم را به سانترال متصل کنید. با فشردن کلید PROGRAM و (*#) وارد حالت برنامه ریزی شوید. توجه کتید بعد از فشردن کلید پروگرام ابتدا ستاره و بعد مربع را بزنید که به درستی وارد برنامه ریزی شده باشید.

در مرحله بعد باید رمز ورود به سانترال 824 را وارد کنید. این رمز بصورت پیش فرض 1234 میباشد که در صورتی که رمز شما مورد قبول نبود باید سانترال خود را ریست کنید.

بعد از وارد شدن به حالت برنامه ریزی عبارت (?SYS PRG NO) در نمایشگر تلفن نمایان میشود. با وارد کردن کد 900 وارد بخش کالر آیدی سانترال 824 میشویم.

با وارد کردن کد 900 عبارت CID Assign بر روی تلفن نمایش داده میشود. در این بخش میتوانید با وارد کردن کلید (*) و گذاشتن روی حالت ENABLE کالر آیدی را; برای تمام خطوط فعال نمایید. جهت تغییر حالت ENABLE و DISABLE باید از کلید AUTO ANS استفاده کنید.

در انتها برای ذخیره کردن تنظیمات کلید STORE را انتخاب نمایید.

اگر قصد دارید بصورت تکی کالر آیدی را برای خطوط فعال کنید; کافیست پورت مورد نظر را انتخاب کرده و خطوط را فعال نمایید.

کد 910 تعیین سیگنال

اگر با انجام تنظیمات بالا همچنان کالر آیدی سانترال 824 نمایش داده نشد باید سیگنال کالر آیدی سانترال خود را تغییر دهید. در بعضی اوقات با توجه به سیگنال های مختلف مخابراتی شماره تلفن نمایش داده نمیشود. جهت برطرف کردن این مشکل باید توسط برنامه ریزی سانترال کد 910 را انتخاب کرده و سیگنال خطوط را تغییر دهید.

حتما بخوانید:  نصب باتری سانترال TES824

جهت تنظیم سیگنال کلید PROGRAM را فشرده و (*#) را وارد کنید. در مرحله بعد رمز ورود سانترال را وارد کرده و کد 910 را بزنید.

در این قسمت توسط کلید SP-PHONE به برنامه وارد شوید. این بخش دارای دو سیگنال مختلف FSK و DTMF میباشد که توسط کلید AUTO ANS میتوانید آن ها را تغییر دهید. بطور مثال اگر خطوط شما روی حالت FSK بوده آن را به DTMF تغییر داده و مجدد خطوط خود را جهت نمایش کالر آیدی تست کنید. در اکثر مواقع با تعیین حالت های سیگنال مشکل عدم نمایش کالر آیدی برطرف میگردد. پس از پایان برنامه ریزی جهت ذخیره تنظیمات کلید STORE را انتخاب کنید.

جهت خارج شدن از حالت برنامه ریزی میتوانید ابتدا کلید HOLD و بعد PROGRAM را زده و خارج شوید.

این مطلب از مجموعه مقالات آموزشی ارتباط لند میباشد. شما میتوانید جهت هر گونه مشاوره و راه اندازی سانترال با ما تماس بگیرید. همچنین نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *