تغییر شماره داخلی سانترال ۸۲۴

تغییر شماره داخلی سانترال 824

در خیلی از مجموعه ها یکی از مشکلاتی که با آن روبرو هستند تغییر شماره داخلی سانترال 824 است. در ادامه مطلب با ارتباط لند همراه باشید تا چگونگی تغییر شماره داخلی سانترال 824 را به ساده ترین شکل ممکن برای شما بازگو و بیان کنیم.

اکثر مجموعه هایی که از سانترال پاناسونیک استفاده میکنند نیاز دارند که داخلی سانترال خود را تغییر دهند. همین موضوع باعث شده تا کسب و کارها بفکر روشی باشند که تغییر شماره داخلی سانترال برای آنها ساده باشد. ما در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد که بتوانید تغییر شماره داخلی سانترال ۸۲۴ پاناسونیک را به راحتی انجام دهید.

معرفی شماره های داخلی سانترال 824

در سانترال پاناسونیک KX-TES824 بصورت پیشفرض 3 فضای کارت داخلی وجود دارد.این کارت ها هر کدام 8 داخلی را برای استفاده در تلفن های هایبرید و آنالوگ ارائه میدهند. تعداد کل این داخلی ها در مجموع 24 خط میشود که کارت سوم دستگاه فقط قابلیت متصل کردن تلفن آنالوگ را پشتیبانی میکند.

این داخلی ها بصورت پیشفرض از شماره 101 تا 124 هستند که میتوان با توجه به نیاز از آنها استفاده کرد. همانطور که در قبل به آن اشاره کردیم هر کارت 8 داخلی دارد که در کارت اول شماره داخلی ها از 101 تا 108 تشکیل میشوند. به همین ترتیب کارت دوم هم از داخلی 109 تا 116 میباشد و در کارت سوم داخلی ها از 117 تا 124 به پایان میرسند.

تمامی داخلی های سانترال ۸۲۴ قابلیت جابجایی یا حتی اتصال انواع تلفن هایبرید و آنالوگ را بصورت پیشفرض را دارند. به این صورت که اگر کاربران قصد تغییر شماره داخلی سانترال ۸۲۴ پاناسونیک را داشته باشند این امکان با جابجایی سوکت های داخلی امکان پذیر است.

حتما بخوانید:  فعال سازی کالر آیدی سانترال 824 پاناسونیک

انواع شماره داخلی در سانترال پاناسونیک 824

جهت تغییر شماره داخلی سانترال 824 ابتدا نیاز دارید تا با انواع شماره داخلی این سانترال پاناسونیک آشنا شوید.

سانترال پاناسونیک KX-TES824 بصورت کلی دارای سه پلن شماره داخلی است که هر پلن داخلی های متنوعی را ارائه میدهد.

سانترال پاناسونیک 824 این امکان را به کاربر داده است که بتوان از انواع شماره داخلی دو رقمی یا سه رقمی استفاده کرد. داخلی های سانترال 824 در سه پلن مختلف هستند که هر پلن شماره داخلی های مختلفی را در اختیار کاربران قرار میدهد.

در پلن یک دستگاه سانترال شماره داخلی ها از 100 تا 199 میباشند. در پلن دوم دستگاه شماره داخلی ها از 100 تا 499 قرار دارد. پلن سوم دستگاه شامل شماره داخلی های دو رقمی سانترال میباشد که از شماره 11 تا 49 تشکیل میشوند.

این پلن ها بصورت مجزا در برنامه ریزی سانترال در دسترس هستند و کاربران در صورت نیاز میتوانند هر پلنی که میخواهند را برای شماره داخلی های سانترال خود انتخاب کنند.

شناسایی شماره داخلی ها برای تغییر در تلفن سانترال

قبل از هر کاری برای تغییر شماره داخلی سانترال 824 باید شماره داخلی آن را بدانید. اینکار به راحتی در تلفن سانترال KX-T7730 انجام میشود و فقط کافیه مراحل که در ادامه به آن میپردازیم را دنبال کنید.

برای اینکه بتوانید شماره داخلی مورد نظر خودتان را پیدا کنید در دستگاه تلفن سانترال کلید (*) را فشار میدهیم که یکی از حالت های نمایشگر روی شماره داخلی نمایان میشود. به همین صورت میتوانید تمامی شماره داخلی های سانترال خود را برای سایر تلفن ها پیدا کنید. نکته مهم در این حالت نیازی نیست که گوشی تلفن را بردارید و با فشردن کلید ستاره این کار به درستی انجام میشود.

در صورتی که تلفن مورد استفاده شما از نوع معمولی یا آنالوگ میباشد جهت پیدا کردن شماره داخلی آن میتوانید با شماره داخلی تلفن 7730 که در مجموعه دارید تماس بگیرید. اگر این نوع تلفن را در مجموعه خود ندارید جای نگرانی نیست فقط کافیه از شماره 101 تا 124 را شماره گیری کنید تا زنگ تلفن به صدا درآید و به همین صورت میتوان شماره داخلی را شناسایی کرد.

حتما بخوانید:  فعال کردن موزیک انتظار سانترال 824

آموزش تغییر شماره داخلی سانترال 824

برای تغییر شماره داخلی سانترال 824 ابتدا باید وارد حالت برنامه ریزی سانترال شوید. برای اینکار تلفن داخلی 7730 خود را به جک 01 سانترال یا همان داخلی 101 متصل نمایید.

بعد از متصل نمودن تلفن سانترال کلید PROGRAM را در تلفن فشار دهید. سپس کلید (*#) را از راست به چپ وارد شماره گیر تلفن کنید. پس از انجام اینکار عبارت (PASSWORD) در نمایشگر تلفن نمایان میشود. برای وارد شدن به برنامه نیاز به رمز عبور سانترال را دارید که این رمز بصورت پیشفرض (1234) میباشد.

تغییر شماره داخلی سانترال 824

پس از وارد شدن به برنامه عبارت (SYS PRG NO) ظاهر میگردد که باید کد برنامه 009 را برای تغییر شماره داخلی ها وارد نمایید. با نمایش پیغام Extension NO SET کلید SP-PHONE را در صفحه کلید تلفن خود وارد کرده تا وارد این بخش شوید.

در این بخش باید پلن مورد نظر خودتان را که قبل تر به آن اشاره کردیم را انتخاب نمایید. برای تغییر نوع پلن ها از کلید AUTO ANS استفاده نمایید. بعد از انتخاب یکی از پلن های یک تا سه کافیه شماره داخلی که قصد تغییر آن را دارید را وارد کنید و با شماره داخلی مورد نظرتان تغییر دهید. نکته مهم اگر شما بطور مثال قصد دارید داخلی 101 را به 105 تغییر دهید باید ابتدا داخلی 101 را به 105 تغییر و به همین صورت 105 را با 101 جابجا نمایید. در غیر اینصورت دستگاه سانترال نمیتواند دو شماره داخلی تکراری را در خود ذخیره نماید. پس از انجام تغییرات جهت ذخیره برنامه ریزی کلید STORE را در تلفن سانترال فشار دهید.

یکی از روش های ساده تر برای تغییر شماره داخلی سانترال KX-TES824 وجود دارد که توسط این روش میتوانید شماره داخلی ها را با یکدیگر جابجا کنید.

حتما بخوانید:  پاسخ به داخلی دیگر در سانترال 824

برای اینکار درب بالای سانترال خود را باز کنید در قسمت بالایی سانترال جک هایی با نام JACK01 تا JACK24 وجود دارد. معنی شماره این جک ها بصورت مثال 01 همان داخلی 101 میباشد و به همین ترتیب تا آخر پیش میروند. جهت تغییر این شماره داخلی ها کافیه سوکت داخلی ها را با داخلی مورد نظر جابجا نمایید.

نحوه تغییر شماره داخلی سانترال 824 به داخلی دو رقمی

تغییر شماره داخلی سانترال 824 به نوع دو رقمی یکی از امکانات این سانترال میباشد که میتوانید از آن استفاده نمایید. این قابلیت با تغییر پلن مورد نظر انجام میشود و پس از انجام تنظیمات برنامه تمامی داخلی ها سانترال به دو رقمی تغییر پیدا میکنند.

برای انجام اینکار باید ابتدا توسط تلفن 7730 با داخلی 101 وارد حالت برنامه ریزی شوید. جهت وارد شدن به حالت برنامه ریزی کلید PROGRAM را در تلفن خود فشار دهید. سپس کلید (*#) را وارد کرده تا عبارت (PASSWORD) نمایش داده شود. در این مرحله باید رمز عبود سانترال خود را که بصورت پیشفرض 1234 میباشد را وارد نمایید. پس از وارد شدن به حالت برنامه کد 009 را در شماره گیر تلفن وارد کرده تا به بخش تغییر شماره داخلی ها بروید.

بعد از وارد شدن به این بخش کافیه پلن مورد نظر داخلی های دو رقمی را انتخاب نمایید. جهت تغییر شماره داخلی ها به نوع دو دو رقمی کافیه پلن را در حالت 2 قرار دهید. برای تغییر شماره پلن ها ا میتوانید از کلید AUTO ANS استفاده کنید.

با انجام اینکار داخلی های سانترال شما به دو رقمی تغییر پیدا میکنند. بطور مثال اگر در گذشته داخلی 101 را استفاده میکردید در حالت دو رقمی به شماره 11 تغییر پیدا میکند و به همین ترتیب شماره ها پیش میروند.

پس از انجام تنظیمات برای خارج شدن از حالت برنامه ریزی میتوانید کلید HOLD سپس PROGRAM را بزنید.

طبق توضیحات گفته شده شما به راحتی میتوانید تغییر شماره داخلی سانترال 824 را انجام دهید. در صورتی که برای برنامه ریزی سانترال خود نیاز به کمک دارید لطفا با کارشناسان شرکت ارتباط لند در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *