ریست سانترال ۸۲۴ پاناسونیک

ریست سانترال پاناسونیک TES824

یکی از مشکلاتی که کاربران با آن روبرو هستند اختلال در برنامه سانترال 824 است. ما در این مطلب آموزش ریست سانترال 824 پاناسونیک را بصورت تصویری و قدم به قدم به شما توضیح میدهیم. اگر شما هم دارای مشکلاتی در سانترال خود هستید پیشنهاد میکنیم تا آخر این مقاله ما را دنبال کنید.

در خیلی از موارد اختلال در برنامه سانترال باعث میشود تا کاربران راهی جز ریست سانترال 824 پاناسونیک پیدا نکنند. به همین منظور ریست سانترال پاناسونیک TES824 برای این مشکلات امکانی قرار داده است که بتوانید سانترال خود را ریست کنید. یکی دیگر از دلایل ریست سانترال میتواند فراموشی رمز عبور سانترال باشد. این رمز که بصورت پیشفرض 1234 میباشد در صورتی که تغییر پیدا کرده باشد و رمز ورود به سانترال را فراموش کرده باشید; نیاز به ریست کردن سانترال را دارید.

اکثر مواقع احتمال دارد مشکلات سانترال TES824 به برنامه دستگاه مربوط نباشد و با ریست کردن تلفن سانترال این اختلالات برطرف شود. یکی از تلفن های پر استفاده در این دستگاه تلفن 7730 است که ما مقاله ای در مورد ریست تلفن پاناسونیک KX-T7730 آماده کرده ایم که میتوانید مطالعه نمایید.

در نظر داشته باشید اگر سانترال TES824 را ریست کنید تمامی اطلاعات ذخیره شده روی دستگاه از جمله برنامه ریزی زنگ خور خطوط و منشی تلفنی و سایر تنظیمات به حالت اولیه پیشفرض برمیگردد. البته در صورتی که توسط نرم افزار این مدل سانترال فایل بک آپ داشته باشید بعد از ریست کردن میتوانید اطلاعات خود را برگردانید.

حتما بخوانید:  آموزش تنظیم ساعت سانترال 824

انواع ریست سانترال TES824

در ابتدای کار بهتر است بدانید که ریست سانترال 824 پاناسونیک شامل دو نوع ریست نرم افزاری و سخت افزاری میباشد.

نوع اول این ریست توسط تلفن سانترال پاناسونیک KX-T7730 با کد برنامه انجام میشود و پس از ریست فقط تنظیمات سانترال بازنشانی خواهند شد و صدای منشی تلفنی حذف نمیشود.

نوع دوم ریست از نوع سخت افزاری میباشد که توسط خود سانترال پاناسونیک قابل انجام است. در این نوع ریست تمامی اطلاعات سانترال بصورت کلی پاک خواهند شد و پس از آن میتوانید سانترال خود را مجدد برنامه ریزی نمایید. ما در ادامه این مطلب انواع ریست سانترال را بصورت کامل آموزش میدهیم.

ریست سانترال 824 پاناسونیک بصورت نرم افزاری

برای اینکه بتوانید ریست سانترال 824 پاناسونیک را انجام دهید; ابتدا باید وارد حالت برنامه ریزی شوید. جهت وارد شدن به حالت برنامه ریزی تلفن سانترال 7730 را به داخلی 101 سانترال متصل نمایید. بعد از متصل نمودن داخلی کلید PROGRAM را در تلفن سانترال بزنید.

آموزش ریست سانترال 824

سپس کلید (*#) را از سمت راست به چپ وارد شماره گیر تلفن نمایید. در این مرحله در نمایشگر تلفن عبارت Password نمایان میشود که باید رمز ورود به سانترال را وارد کنید. این رمز بصورت پیشفرض 1234 میباشد. پس از وارد شدن به حالت برنامه ریزی جهت ریست تنظیمات سانترال باید کد 999 را وارد نمایید.

با وارد شدن به این بخش عبارت System Clear در تلفن نشان داده میشود. جهت وارد شدن به این بخش کلید SP-PHONE را در تلفن سانترال فشار دهید. پس از وارد شدن برای ریست کردن سانترال بر روی عبارت All Para کلید STORE را بزنید. در این مرحله تنظیمات سانترال شما به راحتی به حالت اولیه برگشته و ریست شده است. بعد از انجام ریست و تنظیمات برای خارج شدن از حالت برنامه ریزی به ترتیب کلید PROGRAM و HOLD را بزنید.

حتما بخوانید:  تنظیم زنگ خوردن خطوط سانترال 824

بعد از ریست شدن دستگاه در صورتی که نیاز به کدهای مخفی سانترال پاناسونیک و برنامه ریزی سانترال خود را دارید میتوانید به مقاله کدهای سانترال 824 مراجعه نمایید.

نحوه ریست سانترال 824 پاناسونیک بصورت سخت افزاری

ما در این بخش قصد داریم آموزش ریست مرکز تلفن پاناسونیک 824 را بصورت سخت افزاری آموزش دهیم. این مرحله بسیار مهم بوده و نیاز به دقت بیشتری دارد.

برای اینکار ابتدا درب بالای سانترال خود را توسط دو فلش مشخص شده به سمت بالا فشار دهید و درب سانترال را باز کنید.

پس از باز کردن درب بالای سانترال در بدنه اصلی سانترال دو عدد پیچ وجود دارد که برای دسترسی به سخت افزار دستگاه ابتدا پیچ ها را باز نمایید. در مرحله بعدی قاب سانترال را به سمت بیرون هدایت کنید تا قاب دستگاه باز شود.

آموزش ریست سانترال 824

در سمت راست بالای برد سانترال یک کلید مشکی رنگ دو حالته با عبارت NOR/CLR وجود دارد. جهت ریست کردن سانترال ابتدا کلید مشکی رنگ را روی حالت CLR قرار دهید. پس از طی کردن این مراحل دکمه آبی رنگ روی برد سانترال را به مدت 10 ثانیه نگه دارید. بعد از این زمان کلید آبی رنگ را رها کرده و پس از چند ثانیه مجدد کلید مشکی رنگ را روی حالت NOR قرار دهید.

در صورتی که مراحل گفته شده را بدرستی انجام دهید سانترال شما ریست شده و به تنظیمات پیشفرض بازگردانی میشود.

نتیجه گیری

همانطور که بیان شد ریست سانترال TES824 در موارد مختلف میتواند مشکلات به وجود آمده در سیستم برنامه را بصورت کامل برطرف نماید. پیشنهاد میشود در صورت مشکل در برنامه سانترال و قبل از ریست کردن حتما از کارشناسان ارتباط لند جهت اینکار کمک بگیرید تا مراحل کار بدرستی انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *