آموزش ضبط پیغام گویا سانترال TES824

آموزش ضبط پیغام گویا سانترال TES824

مزایای استفاده از تلفن گویا

آموزش ضبط پیغام گویا سانترال TES824 یکی از آموزش های پر کاربرد میباشد. فعال سازی گویا سانترال TES824 میتواند در مجموعه و کسب و کارها مزایای فراوانی داشته باشد. همچنین تلفن گویا با امکاناتی که در دستگاه سانترال ارائه میدهد باعث میشود از هزینه های زیاد و اتلاف زمان جلوگیری شود.

یکی از مزایای راه اندازی تلفن گویا مدیریت خطوط شرکت میباشد که با بهترین شکل ممکن بخش های مختلف مجموعه ها را ساماندهی میکند. گویا سانترال میتواند بخش های مختلف یک مجموعه را به مشتریان معرفی کند و آنها را به قسمت های مورد نظر متصل کند. استفاده از تلفن گویا در سانترال 824 با عملکردی منحصر بفرد تمامی کار یک منشی را انجام میدهد و امکاناتی نظیر دریافت فکس یا ضبط پیغام را میتواند در اختیار کاربران قرار دهد.

از دیگر قابلیت های تلفن گویا گزینه دریافت آدرس شرکت میباشد. این قابلیت با برنامه ریزی این سانترال انجام میشود و مشتریان میتوانند جهت مراجعه حضوری با فشردن یک کلید در تلفن گویا آدرس شرکت را دریافت کنند.

با تنظیم تلفن گویا سانترال 824 میتوان کلید های مختلفی را برای ارتباط با بخش های مختلف برنامه ریزی کرد همین موضوع عملکرد پاسخگویی به مشتریان را به خوبی فراهم میکند.

ما در ادامه آموزش فعال کردن گویا سانترال TES824 را توضیح میدهیم. این مطلب از مجموعه مقالات آموزشی ارتباط لند میباشد. امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد.

حتما بخوانید:  نصب باتری سانترال TES824

ضبط پیغام گویا سانترال TES824

نحوه تنظیم تلفن گویا سانترال TES824

برای برنامه ریزی سانترال و تنظیم گویا ابتدا باید تلفن پاناسونیک KX-T7730 را به سانترال خود متصل کنید. جهت برنامه ریزی گویا سانترال 824 باید تلفن 7730 را ابتدا به جک 101 دستگاه متصل کرده و وارد برنامه ریزی شوید.

جهت وارد شدن به حالت برنامه ریزی ابتدا کلید PROGRAM را بزنید. در مرحله بعد کلید (*#) را وارد کرده و رمز ورود به سانترال را وارد کنید. این رمز بصورت پیشفرض 1234 میباشد. با وارد کردن رمز سانترال وارد بخش برنامه ریزی میشوید.

قبل از برنامه ریزی تلفن گویا باید کدهای برنامه ریزی بخش هایی که نیاز دارید را در تلفن 7730 وارد کنید.

کدهای برنامه ریزی دیزا سانترال 824

کد برنامه 414

DISA : حالت تلفن گویا

Normal : نحوه زنگ خوردن در حالت نرمال

UCD : مربوط به حالت زنگ خوردن چرخشی در داخلی ها

DIL : حالت زنگ خوردن مستقیم

MODEM : جهت استفاده در مودم

BV :  کد مربوط به حالت خط شهری روی bv

تنظیم کد 414 برای رفتن روی حالت گویا

بعد از وارد شدن به حالت برنامه ریزی کد 414 را وارد کنید. در صفحه نمایشگر تلفن CO Day / Mode ظاهر میشود که با زدن کلید SP-PHONE باید وارد مرحله بعدی شوید.

این کد مخصوص شیفت روز سانترال میباشد. جهت تنظیم شیفت های دیگر میتوانید این کد را تا 416 ادامه دهید و شیفت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

بعد از وارد کردن کد 414 در این مرحله باید خطوطی را که قصد دارید روی تلفن گویا برود را انتخاب کنید. بعد از انتخاب خطوط مورد نظر توسط کلید AUTO ANS حالت DISA OGM را انتخاب کنید. در این بخش باید شماره پیغام خود (مثال 1) را انتخاب کرده و کلید STORE را بزنید.

حتما بخوانید:  نصب سانترال TES824 با آموزش گام به گام

تنظیم کد 500 در دیزا سانترال 824

در این مرحله باید نوع اپراتور دیزا سانترال 824 را تعیین کنید. این کد با مرحله قبلی که تنظیم کردید باید تکمیل شود در غیر اینصورت خطوط سانترال روی گویا نخواهند رفت.

ابتدا وارد حالت برنامه ریزی شوید و کد 500 را در تلفن وارد کنید. بعد از وارد کردن کد DISA DIAL MODE در نمایشگر ظاهر میشود. سپس جهت وارد شدن کلید SP-PHONE را بزنید تا به این بخش وارد شوید. پس از وارد شدن به این بخش توسط کلید AUTO ANS حالت WITH OUT AA را به حالت برنامه WITH AA تغییر دهید. بعد از انجام تنظیمات جهت ذخیره کردن کلید STORE را بزنید.

ضبط پیغام دیزا سانترال ۸۲۴

در آموزش ضبط پیغام گویا سانترال TES824 این بخش مربوط به ضبط پیغام گویا سانترال میباشد. ضبط پیغام گویا سانترال TES824 به راحتی با وارد کردن کدهای زیر انجام میشود.

جهت ضبط پیغام گویا ابتدا کلید PROGRAM را بزنید. گوشی تلفن را برداشته و 91 را شماره گیری کنید.

در این مرحله باید OGM شماره پیغامی که در کد 414 انتخاب کردید (مثال 1) را وارد کنید. پس از وارد کردن شماره پیغام در گوشی تلفن یک بوق آزاد شنیده میشود که پس از شنیده شدن این بوق باید پیغام خود را ضبط کنید.

پس از اتمام پیغام ضبط شده جهت ذخیره کلید STORE را بزنید. با انجام مراحل گفته شده پیغام شما روی سانترال ذخیره شده است.

اگر قصد پاک کردن پیغام قبلی را دارید کافیه مراحل بالا را تکرار کنید و شماره پیغام را وارد کنید. با انجام اینکار پیغام قبلی پاک خواهد شد.

شنیدن پیغام ضبط شده

در صورت که پس از تنظیم گویا سانترال TES824 قصد دارید داشته باشید پیغام ضبط شده را بررسی کنید میتوانید با انجام این مراحل صدای ضبط شده را گوش کنید.

حتما بخوانید:  آموزش نصب کارت 3 به 8 پاناسونیک

برای پخش صدای ضبط شده کلید PROGRAM و کلید 2 سپس شماره پیغام (مثال 1) را بزنید. در این مرحله صدای پیغام ضبط شده در تلفن پخش خواهد شد.

PROGRAM + ➡️ + 92 ➡️ + NUM OGM

کد 501 تنظیم کلید های گویا

این کد مخصوص تنظیم کلید ها در تلفن گویا میباشد.

جهت تنظیم کلید های گویا ابتدا وارد حالت برنامه ریزی سانترال شوید. کد 501 را در تلفن 7730 وارد کرده که با زدن این کد پیام DISA Built-in ظاهر میشود. سپس برای وارد شدن به این بخش کلید SP-PHONE را بزنید.

پس از انجام مراحل بالا باید لیست کلید هایی که قصد دارید داخلی ها بر روی آن زنگ بخورد را آماده کنید. این کلید ها را میتوان در هر قسمتی که بخواهید تنظیم کرد.

پس از وارد کردن مرحله بالا پیام AA No در نمایشگر ظاهر میشود. در این بخش کلید هایی که میتوانید برای گویا تنظیم کنید از عدد 0 تا 9 امکان تنظیم دارند.

جهت تنظیم داخلی ها حالت JACK را انتخاب کرده و داخلی مورد نظرتان را وارد کنید. در انتها جهت ذخیره تنظیمات از کلید STORE استفاده کنید.

کد 504 تاخیر زمان پخش پیغام گویا

در صورتی که قصد داشته باشید صدای ضبط شده با تاخیر پخش شود میتوانید با وارد کردن تایم های تعریف شده در برنامه تاخیر پخش صدای گویا را تنظیم کنید.

جهت تنظیم ابتدا وارد حالت برنامه ریزی شوید. کد 504 را وارد کنید و از زمان های موجود توسط کلید AUTO ANS تایم مورد نظر خودتان را انتخاب کنید.

اگر تایم را روی عدد (0s) تنظیم کنید پیغام شما بلافاصله بعد از تماس پخش خواهد شد.

 

ما در این مقاله سعی بر این داشتیم شما را با آموزش ضبط پیغام گویا سانترال TES824 و قابلیت ها آشنا سازیم چنانچه در این زمینه نیاز به مشاوره دارید کارشناسان شرکت ارتباط لند میتوانند شما را راهنمایی کنند همچنین شما میتوانید نظرات خود را با ما در صفحه اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *