تنظیم زنگ خوردن خطوط سانترال ۸۲۴

تنظیم زنگ خوردن سانترال 824

تنظیم زنگ خوردن خطوط سانترال 824 یکی از پرکاربرد ترین مواردی میباشد که کاربران به آن نیاز دارند. با مطالعه این مطلب آموزشی به راحتی میتوانید زنگ خوردن خطوط سانترال خود را تنظیم کنید.

امروزه اکثر کسب و کارهایی که بصورت مداوم با مشتریان در ارتباط هستند از تلفن سانترال استفاده میکنند. در بیشتر مواقع مدیران مجموعه ها قصد دارند تا نحوه زنگ خوردن خطوط سانترال 824 را تنظیم کنند تا مشتریان به راحتی با بخشی که مد نظر دارند بتوانند تماس بگیرند.

همان طور که میدانید سانترال 824 جز یکی از مدل های کم ظرفیت پاناسونیک میباشد که طرفداران زیادی دارد. این سانترال بصورت پیشفرض دارای 3 خط ورودی شهری و 8 خط داخلی میباشد که همچنین امکان ارتقا خطوط فراهم میباشد.

در این مدل سانترال ظرفیت خطوط به نوعی طراحی شده است که بسیار مناسب کسب و کارهای کوچک هستند. البته باید به این نکته اشاره کنیم که این سانترال از نظر قابلیت ها و کاربرد هایی که در اختیار مخاطبین قرار میدهد در نوع خود بی نظیر میباشد.

ما در ادامه مطلب قصد آموزش تنظیم زنگ خوردن خطوط سانترال 824 را داریم پیشنهاد میکنیم تا انتهای این آموزش همراه ما باشید.

برنامه ریزی زنگ خوردن خطوط سانترال 824

برای برنامه ریزی کردن زنگ خوردن خطوط سانترال 824 میتوانید به دو روش اقدام کنید. روش اول برنامه ریزی توسط تلفن پاناسونیک KX-T7730 میباشد. در این روش کافیه تلفن 7730 خود را به سانترال متصل کرده و با وارد کردن کدهای برنامه ریزی سانترال 824 شروع به برنامه ریزی کنیم.

حتما بخوانید:  فعال سازی کالر آیدی سانترال 824 پاناسونیک

روش دوم برنامه ریزی توسط نصب نرم افزار سانترال پاناسونیک 824 و تنظیم کردن زنگ خور خطوط میباشد. برای برنامه ریزی با نرم افزار لازم است ابتدا از بخش دانلود نرم افزار را دریافت کرده و بر روی کامپیوتر خود نصب نمایید.

در روش های گفته شده تنظیم این سانترال خیلی راحت انجام میشود بطوری که در چند دقیقه میتوانید تنظیم زنگ خوردن خطوط سانترال 824 را انجام دهید.

نحوه تنظیم زنگ خوردن خطوط با تلفن 7730

همان طور که در قبل به آن اشاره کردیم برنامه ریزی توسط تلفن پاناسونیک KX-T7730 با وارد کردن کد برنامه انجام میشود. برای اینکه بتوانید زنگ خوردن خطوط سانترال 824 را تنظیم کنید ابتدا تلفن 7730 را به داخلی 101 سانترال متصل کنید.

در مرحله بعد برای اینکه بتوانید وارد حالت برنامه ریزی شوید کلید PROGRAM را در تلفن سانترال فشار دهید. سپس (*#) را در تلفن شماره گیری کرده تا عبارت Password روی تلفن نمایش داده شود.

بعد از انجام اینکار باید رمز عبور سانترال خود را که بصورت پیشفرض 1234 میباشد را وارد کنید. با وارد کردن رمز عبارت ? SYS PRG NO در تلفن سانترال نمایان میگردد. در مرحله بعد کد برنامه 408 را در تلفن وارد کنید.

سپس در این بخش که عبارت DAY IN CO جهت تنظیم زنگ خور خطوط شهری ظاهر میشود. در این قسمت برای اینکه بتوانید وارد این برنامه شوید از کلید SP-PHONE استفاده میکنیم. بعد از انجام دادن اینکار عبارت ? CO نشان داده میشود که باید خط شهری مورد نظر را برای زنگ خوردن انتخاب کنید.

حتما بخوانید:  آموزش نصب کارت 3 به 8 پاناسونیک

برای مثال اگر کلید (1) را وارد کنید خط یک سانترال CO 1 انتخاب میشود. پس از انتخاب خط مورد عبارت CO : # 01 : ENABLE نمایان میشود.

در این مرحله CO به معنی خط شهری سانترال و # به معنی خط داخلی سانترال میباشد. در صورتی که بخواهیم خط (1) سانترال را روی داخلی 101 که همون جک 01 دستگاه میشه زنگ خورش را فعال یا مسدود کنیم توسط کلید AUTO ANS حالت ENABLE یا DISABLE را انتخاب میکنیم.

برای اینکه بتوانید زنگ خور داخلی های دیگر را برای خطوط شهری سانترال مسدود یا فعال کنید کافیه پس از انتخاب خط شهری مورد نظر کلید (#) را وارد کرده و جک مورد نظر داخلی سانترال را انتخاب نمایید. بطور مثال اگر ما 08# را از چپ به راست وارد کنیم داخلی 108 سانترال انتخاب میشود. به همین ترتیب زنگ خور هر کدام از خطوط شهری خود را میتوانید برای داخلی ها فعال یا غیر فعال نمایید.

پس از انجام تنظیمات جهت ذخیره کردن از کلید STORE در تلفن استفاده کنید.

بعد از اعمال تنظیمات برای اینکه بتوانید از حالت برنامه ریزی خارج شوید کلید PROGRAM و سپس Hold را انتخاب نمایید.

تنظیم خطوط با نرم افزار سانترال 824

جهت تنظیم زنگ خوردن خطوط سانترال 824 توسط نرم افزار ابتدا باید توسط کابل USB اتصال بین سانترال و کامپیوتر خود را برقرار کنید. در مرحله بعد از قسمت دانلود نرم افزار سانترال برنامه مخصوص این دستگاه را دریافت نمایید. پس از نصب نرم افزار وارد برنامه شوید. سپس از تب های بالا گزینه connect را جهت متصل شدن به سانترال انتخاب کنید.

حتما بخوانید:  آپدیت سانترال 824

تنظیم زنگ خوردن خطوط سانترال 824

در پنجره ای که نمایش داده میشود گزینه USB را انتخاب کنید. سپس در قسمت Enter System Password باید رمز عبور سانترال خود را وارد نمایید.

این رمز بصورت پیشفرض 1234 میباشد که میتوانید از این رمز استفاده کنید. پس از انجام مراحل گفته شده با کلیک روی OK وارد قسمت بعدی میشویم.

تنظیم زنگ خوردن سانترال 824

پس از باز شدن محیط برنامه باید به قسمت تنظیم زنگ خوردن خطوط برویم. برای اینکار از ستون های سمت چپ Co & Incoming Call را زده و گزینه DIL Table & Port Setting را انتخاب کنید و وارد تنظیمات شوید.

تنظیم زنگ خوردن سانترال 824

با وارد شدن به این صفحه در ستون های عمودی خطوط سانترال از 1 تا 8 نشان داده میشود. جهت تنظیم کردن زنگ خوردن خطوط باید از قسمت DIL Distension خطوط داخلی خود را وارد کنید. برای اینکه بتوانید زنگ خور خطوط خود را روی داخلی ها تنظیم کنید باید شماره داخلی را در شیفت مورد نظر وارد نمایید. برای مثال اگر قصد دارید خط (1) روی داخلی 101 زنگ بخورد کافیه در ستون Day شماره داخلی را وارد کنید. به همین ترتیب زمانی که مخاطبین با شماره خط یک سانترال شما تماس بگیرند به داخلی که در برنامه تنظیم کرده اید زنگ میخورد.

پس از انجام تنظیمات برای ذخیره کردن روی Apply کلیک کنید و سپس OK را بزنید.

بعد از اینکه زنگ خور خطوط شهری سانترال 824 را بر روی داخلی ها تنظیم کردید میتوانید برنامه را ببندید و از سانترال خود استفاده نمایید.

ما در این مقاله سعی داشتیم نحوه تنظیم زنگ خوردن خطوط سانترال 824 را آموزش دهیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد. در صورتی که در این زمینه نیاز به مشاوره و پشتیبانی دارید میتوانید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *