بستن صفر و دو صفر سانترال ۸۲۴

بستن صفر و دو صفر سانترال 824

بستن صفر و دو صفر سانترال 824 یکی از امکاناتی میباشد که در این دستگاه قرار داده شده است. ما در این مطلب قصد داریم آموزش بستن صفر و دو صفر سانترال پاناسونیک 824 را بصورت کامل توضیح دهیم.

اکثر مجموعه های که از سانترال TES824 استفاده میکنند بدلایل مختلف نیاز به مدیریت خطوط خود را دارند. مدیریت کردن خطوط سانترال میتواند در خیلی از مواقع میتواند از هزینه های اضافی جلوگیری کند. بنابراین این قابلیت میتواند در مجموعه ها نقش موثری را داشته باشد.

تعیین کلاس برای بستن صفر و دو صفر سانترال 824

برای بستن صفر و دو صفر سانترال 824 قبل از هر کاری نیاز به تعیین کلاس دستگاه را دارید. ما جهت اینکه بتوانیم بطور مثال برای دسترسی به خطوط صفر یا دو صفر سانترال محدودیت آزاد کردن ایجاد کنیم ابتدا باید توسط کدهای برنامه ریزی سانترال 824 کلاس های مورد نظرمان را تعیین کنیم.

این کلاس ها در این سانترال به 5 دسته تقسیم میشوند و برای داخلی ها میتوان از این کلاس ها استفاده کرد. در کلاس یک هیچ محدودیتی برای آزاد کردن خطوط توسط داخلی ها وجود ندارد و اگر داخلی ها در این کلاس قرار بگیرند میتوانند بدون محدودیت شماره گیری کنند.

کلاس های بعدی 2 تا 5 در سانترال 824 جز دسته ای میباشد که با تنظیم این کلاس ها میتوان برای دسترسی به خطوط محدودیت ایجاد کنید.

ما در ادامه نحوه تنظیم کلاس های مختلف را برای بستن صفر و دو صفر سانترال 824 توضیح خواهیم داد.

حتما بخوانید:  فوروارد تماس در سانترال TES824

بستن صفر و دو صفر سانترال 824

تنظیم کد برنامه 302 جهت محدود کردن شماره گیری دو صفر

در برنامه 302 میتوانید شماره گیری دو صفر سانترال را محدود کنید. همانطور که در قبل اشاره کردیم سانترال 824 دارای پنج کلاس میباشد. اگر بخواهیم ساده تر بیان کنیم اگر در کد برنامه 302 شماره 00 را وارد کنیم یعنی کلاس 2 دستگاه به شماره گیری دو صفر محدود شده است. با انجام اینکار اگر داخلی ای در کلاس دو قرار بگیرد دسترسی شماره گیری به دو صفر امکان پذیر نمیباشد. تا اینجا معنی کلاس ها را متوجه شدیم و در مرحله بعد تنظیمات این بخش را انجام میدهیم.

برای اینکه بتوانید وارد حالت برنامه ریزی سانترال 824 شوید باید توسط تلفن 7730 و شماره داخلی 101 اینکار را انجام دهید.

جهت وارد شدن به حالت برنامه ریزی ابتدا کلید PROGRAM و سپس (*#) را در صفحه کلید تلفن انتخاب کنید. بعد از انجام اینکار عبارت Password بر روی نمایشگر ظاهر میشود که باید رمز عبور سانترال خود را وارد کنید.

این رمز بصورت پیشفرض 1234 میباشد که با وارد کردن رمز وارد بخش برنامه ریزی میشوید.

پس از وارد شدن به حالت برنامه ریزی عبارت SYS PRG NO نمایان میشود که باید کد 302 را در تلفن وارد کنید. با وارد کردن این کد COS-2 Table ظاهر میگردد که باید در این قسمت 2 بار کلید SP-PHONE را در تلفن خود فشار دهید.

در این مرحله در جلوی عبارت 01 شماره 00 را وارد کنید و سپس کلید STORE را جهت ذخیره کردن اطلاعات انتخاب نمایید.

با انجام مراحل بالا به راحتی توانستید کلاس 2 سانترال را برای شماره گیری 00 محدود کنید.

تنظیم کد برنامه 303 جهت محدود کردن شماره گیری صفر

تنظیم کد برنامه 303 دقیقا همانند مرحله قبلی عمل میکند. بطوری که اگر کد 0 را در این برنامه قرار دهید در اصل کلاس 3 دستگاه به شماره گیری عدد صفر محدود میشود. این یعنی در صورتی که داخلی ای در کلاس سه قرار بگیرد خطوط آن داخلی نمیتواند عدد صفر را آزاد کند.

حتما بخوانید:  تغییر شماره داخلی سانترال 824

جهت تنظیم این کلاس ابتدا توسط کلید پروگرام وارد حالت برنامه ریزی شوید. سپس *# را وارد کرده و رمز عبور سانترال خود را وارد کنید.

بعد از وارد شدن به حالت برنامه ریزی سانترال 824 کد برنامه 303 را در صفحه کلید تلفن وارد نمایید. در این حالت عبارت COS-3 Table در تلفن سانترال ظاهر میشود. برای وارد شدن به این برنامه دوبار کلید SP-PHONE را انتخاب کنید. بعد از انجام مراحل باید در ابتدای عبارت 01 شماره 0 را قرار دهید.

بعد از تنظیم کردن این مرحله برای اینکه تنظیمات خود را ذخیره نمایید کلید STORE را بزنید.

پس از پایان تنظیمات در این بخش توانستید کلاس 3 سانترال را برای شماره گیری 0 محدود نمایید.

آموزش بستن صفر و دو صفر داخلی های سانترال 824

ما در مراحل قبل نحوه تعیین و تنظیم کلاس ها را انجام دادیم. حتما به این نکته توجه کنید که برای بستن صفر و دو صفر سانترال 824 حتما باید مراحل قبلی را انجام داده باشید.

برای بستن صفر و دو صفر داخلی های سانترال 824 ابتدا توسط کلید PROGRAM وارد حالت برنامه ریزی شوید. سپس کلید (*#) را انتخاب کرده و در مرحله بعد رمز عبور سانترال خود را وارد کنید.

سپس برای بستن صفر و دو صفر داخلی ها کد برنامه 601 را در صفحه کلید تلفن وارد کنید. در این مرحله عبارت Day Toll Restr در نمایشگر ظاهر میشود. برای وارد شدن به این برنامه دوبار کلید SP-PHONE را بزنید. بعد از اینکار باید شماره داخلی ای که قصد دارید صفر یا دو صفر آن را ببندید را انتخاب نمایید.

با وارد شدن به این قسمت میتوانید شماره های داخلی سانترال خود را مشاهده کنید. این شماره ها بصورت دو رقمی هستند یعنی عدد 01 همان داخلی 101 ما به حساب می آید.

حتما بخوانید:  حذف منشی گویا سانترال 824

بطور مثال ما قصد داریم برای داخلی 105 محدودیت شماره گیری صفر یا دو صفر ایجاد کنیم. جهت اینکه بتوانید داخلی مورد نظر خودتان را پیدا کنید در اینجا توسط کلید SP-PHONE و REDIAL میتوانید به جلو و عقب حرکت کنید. پس از پیدا کردن داخلی مورد نظرمان باید نوع کلاس آن را مشخص کنیم.

ما اگر بخواهیم برای داخلی 105 دو صفر را ببندیم کافیه کلاس مورد نظر که در قبل تنظیم کردیم را وارد کنیم. اگر ما این داخلی را در کلاس 2 قرار دهیم در اصل شماره گیری دو صفر برای این داخلی مقدور نمیباشد.

همچنین محدود کردن شماره گیری عدد 0 همانند بخش بالا میباشد و فقط کافیه کلاس آن را تغییر دهید.

روش اینکار به این صورت بوده که پس از انتخاب داخلی مثال 102 کلاس 3 را برای این داخلی تنظیم کنید. با انجام اینکار دسترسی به شماره گیری عدد 0 برای این داخلی محدود میشود.

پس از انجام تنظیمات برای ذخیره سازی اطلاعات کلید STORE را در تلفن بزنید.

حذف محدودیت شماره گیری صفر و دو صفر سانترال 824

جهت حذف محدودیت شماره گیری صفر و دو صفر سانترال 824 ابتدا باید واری حالت برنامه ریزی شوید. ابتدا کلید پروگرام و (*#) را در تلفن سانترال خود انتخاب کنید. سپس رمز ورود به برنامه 1234 را وارد نمایید. پس از وارد شدن به حالت برنامه ریزی کد 601 را در صفحه کلید تلفن وارد کنید.

بعد از نمایان شدن عبارت Day Toll Restr دوبار کلید SP-PHONE را بزنید. در این بخش میتوانید شماره داخلی ها سانترال را مشاهده کنید. همانطور که در قبل گفتیم این شماره ها  به صورت دو رقم آخر داخلی ها مشخص میشوند.

ما اگر قصد داشته باشیم محدودیت شماره گیری صفر و دو صفر را برای داخلی 102 حذف کنیم کافیه کلاس داخلی را روی 1 قرار دهیم. بعد از انجام اینکار برای ذخیره کردن تنظیمات کلید STORE را بزنید.

پس از انجام مراحل بالا به راحتی میتوانید محدودیت برای داخلی ها را حذف نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *